czwartek, 15 maja 2014

Rabarbariada [??]

Lemoniada  to napój składający się z wody, cukru i soku z cytryny... czy taki sam napój z rabarbaru można nazwać lemoniadą rabarbarową? Czy nazwa lemoniada zarezerwowana jest tylko dla cytryny i lepiej użyć 'rabarbariada'?? :D 


środa, 14 maja 2014

Biała Sałatka

Szparagi!!
Wreszcie nadszedł na nie sezon. Nie trwa długo więc warto to wykorzystać i chociaż raz ( no może trzy razy :D ) zjeść białe i zielone szparagi. Są bardzo dobre i wcale nie takie trudne w przyrządzaniu jak mi się zawsze wydawało. Sięgnęłam po szparagi pierwszy raz właściwie w tym roku. Oczywiście w kwestii samodzielnego przygotowania jakiejś potrawy ;) 


Pan Hulk


Od pewnego czasu w moim domu mieszka Hulk. Hulk ma około 116 cm wzrostu , niebieskie oczy , zadziorny uśmiech i ....niecałe 4 lata. Na co dzień nazywa się Kuba i jest najcudowniejszym na świecie 'przekręcaczem' swojej mamy hahaa jednak gdy coś jest nie po niego myśli natychmiast zamienia się w Hulka...i wtedy jedyne co mogę zrobić aby go udobruchać to Hulk'owy deser. W sumie nie ma za dużo wymagań co do deseru poza tym , że ma być słodki i... ZIELONY!!